fbpx
Piłsudskiego 30 24-100 Puławy
+48 603 662 044
biuro@thebest.pulawy.pl

Nauka języka a rozwój osobisty

Pochodzę z niedużego miasta Puławy, moim wyborem podyktowanym względami prywatnymi było pozostanie tutaj, póki co nie zdecydowałam się przeprowadzić do dużego miasta, ale jeszcze wszystko przede mną! Nie oznacza to, że działam tylko tutaj, lokalnie. Często biorę udział w różnych wydarzeniach w kraju i za granicą, dzięki którym cały czas rozwijam się, poszerzam swoją wiedzę, nabywam nowe umiejętności. Dzielę się również swoją wiedzą i doświadczeniem w projektach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza tym, napisałam i wydałam książkę. Dzięki dzisiejszym możliwościom w internecie, śledzę nowinki, jak również planuję rozwinąć swoją działalność w tym kierunku.

Dlaczego o tym piszę? Bo rozwój osobisty jest ważny. Jest ważny dla Ciebie. Bo nie wiesz, co Cię może spotkać w życiu, czego będziesz potrzebować, jakie umiejętności okażą się kluczowe w spełnieniu marzenia, w osiągnięciu celu. Nie jest ważne gdzie mieszkasz, rozwijając się inwestujesz w siebie i tego nikt Ci nie odbierze. Często słyszę: “Po co mi język obcy? Mieszkam w małej miejscowości, tutaj nie jest mi to potrzebne”.Czy aby na pewno?

Po pierwsze: uczysz się języka dla siebie, nie dla innych. Miło jest rozumieć i potrafić komunikować się, choćby raz w roku, na wakacjach. Fajnie jest rozumieć film w języku obcym, przeczytać ciekawy blog, zdobyć wiedzę, czy pozyskać wiadomości z obcojęzycznego portalu. Można tez obejrzeć webinar, czy wziąć udział w konferencji na interesujący nas temat.

Poza tym, to gdzie mieszkasz, ani to czym zajmujesz się na co dzień nie może Cię ograniczać w samorozwoju!

Po drugie: nauka języka to świetne ćwiczenie dla mózgu! Pozwala ćwiczyć pamięć, sprawia, że zwiększa się Twoja kreatywność, błyskotliwość.

Po trzecie: Na lekcjach z języka obcego poruszane są przeróżne tematy , a więc można śmiało powiedzieć, że w ten sposób poszerzasz swoje horyzonty. Zyskujesz wiedzę o świecie, o kulturze, poszerzasz swoje wiadomości, ćwiczysz krytyczne myślenie. Często jest to okazja do zdobycia ciekawostek kulturowych, o których nie miałeś/as pojęcia. Później możesz zabłysnąć w towarzystwie;)

Na koniec to, co lubię najbardziej: nauka poprzez life skills, czyli ćwiczenie komunikacji w języku obcym w kontekście umiejętności, które przydają się w życiu, w tym w życiu zawodowym: rozwiązywanie problemów, praca w zespole, umiejętność prowadzenia dyskusji, burza mózgów, “small talk”.

Zatem, do dzieła! Rozwijaj się, inwestuj w siebie, ucz się przez całe życie- to najlepsza inwestycja na świecie!

Jak mówił Steve Jobs: “Stay hungry, stay foolish.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *