facebook

  • ms1.png
  • ms2.png
  • ms3.png
  • ms4.png

 W CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH THE BEST UCZYMY KOMUNIKACJI

Nie chodzi o to, aby "nauczyć się języka" - czyli opanować reguły i słówka. Chodzi o to, aby potrafić je odpowiednio zastosować w sytuacjach, do jakich język jest potrzebny, a więc w komunikacji. Niezależnie od sposobu komunikowania się- czy jest to rozmowa bezpośrednia (face-to-face), czy telefoniczna, komunikacja mailowa, czy poprzez Skype'a, uczymy JAK się komunikować, a nie tylko, CO powiedzieć.

Idea szkoły - "kursy na miarę" oznacza dostosowywanie metod nauczania do konkretnych osób, a nie dostosowywanie słuchaczy do metod. Znając potrzeby i oczekiwania naszych kursantów, staramy się prowadzić zajęcia na tyle elastycznie, by znalazły się w nich różnorodne elementy, dzięki którym prezentowana wiedza dotrze do każdej z osób uczestniczących w zajęciach. Lektor musi być na tyle dobrym obserwatorem, by zauważyć, czy wszyscy słuchacze jednakowo przyswajają prezentowany materiał.
   
Sami zainteresowani są proszeni o to, by oceniać skuteczność stosowanych metod poprzez wypełnianie kwestionariuszy dotyczących zajęć również w trakcie trwania kursu.
   
Przeplatanie zajęć różnorodnymi metodami, angażowanie wszystkich osób do brania aktywnego udziału w zajęciach mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy ale przede wszystkim pomoc w przełamaniu bariery językowej oraz naukę myślenia w języku obcym. Kładziemy jednakowy nacisk na doskonalenie wszystkich sprawności językowych (słuchanie, czytanie, pisanie oraz mówienie). Stosowane metody mają umożliwiać kursantom maksymalne wykorzystanie czasu na to, co w nauce języka najistotniejsze, czyli praktyczne jego wykorzystanie.
 

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Nowoczesne rozwiązania technologiczne są ważne. Ale nie najważniejsze. Naszą wizytówką są nasi lektorzy. A technologie? Profesjonalni nauczyciele potrafią je odpowiednio wykorzystać. Zajęcia przy użyciu internetu, czy platform edukacyjnych- tak, ale z umiarem. Na zajęciach korzystamy przede wszystkim z języka.

Nowoczesne technologie wspaniale uzupełniają proces nauki, jeśli się je umiejętnie zastosuje. My to potrafimy.

 

 

Fragmenty prezentacji wygłoszonej na konferencji w dn.24.10.2013r. Katarzyna Janda "MyGrammarLab in blended learning"

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info