facebook

  • ms1.png
  • ms2.png
  • ms3.png
  • ms4.png

WARSZTATY DLA SZKÓŁ

                                                      

The BEST dla szkół! W ramach naszej akcji promującej naukę języka obcego w kontekście kulturowym, Centrum Języków Obcych The BEST jest organizatorem cyklicznych warsztatów językowo-kulturowych dla uczniów: ?Visiting Cultural Britain?. 

Zakończyliśmy 3.edycję warsztatów kulturowych dotyczących Wielkiej Brytanii. Pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu 2014r., kolejna we wrześniu 2014r. W ramach warsztatów uczniowie wykonali prace dotyczące prezentowanych zagadnień kulturowych, poznali nowe słówka oraz ciekawostki dotyczące Zjednoczonego Królestwa.

Warsztaty poprowadzili: Michael Overton (nauczyciel z Anglii) oraz mgr Anna Wróblewska (1.edycja); mgr Katarzyna Janda, mgr Anna Wróblewska (2.i 3. edycja).
Dzieci zdobyły cenną wiedzę językowo-kulturową, nauczyciele docenili sposób zaangażowania uczniów.
To nie pierwsza akcja promująca wiedzę o kulturze innych krajów ? nasza szkoła jest organizatorem konkursów międzyszkolnych. Dotychczasowe konkursy dotyczyły, m.in. kultury Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

 

NASZE KONKURSY

Centrum Języków Obcych jest organizatorem międzyszkolnych konkursów, które cieszą się zainteresowaniem wśród uczniów szkół. Nasze konkursy mają odniesienie do zagadnień kulturowych i stanowią zachętę do pogłębiania wiedzy o kulturze innych krajów oraz zwracają uwagę na przenikanie się kultur.
Celem konkursów organizowanych przez naszą szkołę jest przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języków obcych wraz z aspektem kulturowym. Jednocześnie jest to okazja do rozwijania kreatywności uczniów oraz ich talentów językowych i artystycznych.
Dokładamy starań aby konkursy organizowane przez C.J.O. The BEST były różnorodne i za każdym razem koncentrowały się na innym aspekcie związanym z nauką języków obcych, jak rozwijanie umiejętności językowych, pogłębianie znajomości kultury Wlk.Brytanii, czy Hiszpanii.  Konkursy kierujemy do różnych grup wiekowych, dbając o to, by tematyka była dostosowana do potrzeb i umiejętności uczniów w danych przedziałach wiekowych.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DOTYCHCZASOWYM UCZESTNIKOM NASZYCH KONKURSÓW. Prace wykonane w konkursach plastycznych zdobią nasze sale i dodatkowo wprowadzają w klimat kulturowy danego obszaru językowego.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PRZYSZŁYCH KONKURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZĄ SZKOŁĘ

C.J.O. The BEST

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info